Zespół
Centrum Psychoedukacji RZEKA


Katarzyna Jaworska – PEDAGOG
Ukończyłam studia licencjackie w Akademii Ateneum w Gdańsku: Pedagogika opiekuńczo wychowawcza z terapią uzależnień. Studia magisterskie w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku: Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką uzależnień. Szkolenia certyfikowane odbyłam w Szkole Psychoterapii Dialog. Jestem po szkoleniu podstawowym oraz zaawansowanym w Centrum Rozwiązań TSR, aktualnie realizuje ścieżkę procesu certyfikacji. Pracuję w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Rusocinie. Prowadzę spotkania indywidualne w Praktyce Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Dialogu Motywującym, biorę udział w regularnej superwizji TSR.
Publikacja: STUDIA I BADANIA NAUKOWE ATENEUM, Inność, różnorodność, inkluzja. 1/2023. Katarzyna Jaworska, Motywacje kobiet do podjęcia leczenia choroby alkoholowej. str. 103-118. AKADEMIA ATENEUM W GDAŃSKU.

Katarzyna Olejniczak – PSYCHOLOG
Jestem absolwentką jednolitych studiów magisterskich o specjalności psychologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Ukończyłam również podstawowe szkolenie z zakresu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Praktykę zawodową zdobywałam na całodobowym oddziale psychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku oraz w Centrum Psychoterapii Mosty Zamiast Murów. Od 2018 roku prowadzę samopomocową grupę dla kobiet w Pruszczu Gdańskim. W gabinecie udzielam pomocy psychologicznej osobom dorosłym i parom. Moją pracę poddaję systematycznej superwizji indywidualnej i grupowej.

Agnieszka Draczyńska – PSYCHOLOG
Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na uniwersytecie SWPS. Od czasu ukończenia studiów dokształcam się poprzez uczestnictwo w kursach i konferencjach – ukończyłam między innymi kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I stopnia oraz szkolenie z prowadzenia grup wsparcia. Jestem w trakcie pięcioletniego szkolenia z psychotraumatologii prowadzonego przez Pomorskie Centrum Psychotraumatologii. Jako psycholog udzielam wsparcia indywidualnego dorosłym oraz młodzieży w centrum „Więź” w Tczewie oraz w gabinecie prywatnym.

Arkadiusz Nasiński – PEDAGOG
Ukończyłem Pedagogikę w Akademii Ateneum w Gdańsku, kierunek: Terapia pedagogiczna z socjoterapią, z uprawnieniami pedagoga specjalnego. Pracuję w Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta wspierając osoby dotknięte wykluczeniem społecznym w procesie powrotu do normalnego życia. Wsparcie realizuję indywidualnie i grupowo. W pracy wykorzystuję metodę Dialogu Motywującego opierającą się na akceptacji człowieka jakim jest i wzmocnieniu jego osobowych zasobów. Jestem też certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych.
Publikacja: Pokonać bezdomność 2023. Arkadiusz Nasiński, O instytucjach i deinstytucjonalizacji okiem eksperta przez doświadczenie. str.140-143. Ogólnopolska Federacja na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności.

Magdalena Głombiowska – PEDAGOG, TERAPEUTA
Jestem magistrem pedagogiki po jednolitych studiach magisterskich ukończonych na Uniwersytecie Gdańskim, terapeutą pracującym w nurcie Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu SFBT po szkoleniu w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi. Pracuję z osobami dorosłymi prowadząc spotkania indywidualne oraz grupowe, pamiętając, że każdy ma kompetencje i zasoby, by budować rozwiązania i osiągać założone cele.

dr Marek Olejniczak – TERAPEUTA
Ukończyłem studia filozoficzne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, szkolenie w Szkole Coachów Meritum oraz dwa lata szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt w Poznaniu, a obecnie kontynuuję szkolenie w Łódzkiej Szkole Gestalt. Praktykuję jako coach oraz psychoterapeuta w trakcie szkolenia w gabinecie oraz online.

Emilia Okulicz – PSYCHOLOG
Jestem absolwentką psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Z wykształcenia jestem również biologiem oraz oligofrenopedagogiem. Pracę z ludźmi rozpoczęłam w 2009 roku. Swoją praktykę zawodową zdobywałam w placówkach oświatowych, w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, Gdańskim Centrum Zdrowia, Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, Centrum Wsparcia i Terapii Rodzin w Gdańsku oraz hostelu prowadzonym dla młodych ludzi w kryzysie psychicznym. Obecnie realizuje czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Prowadzę konsultacje psychologiczne dla młodzieży i dorosłych w fundacji wspierającej mieszkańców Gdańska oraz w Centrum Zdrowia Psychicznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Viktoriia Pidhorna – PSYCHOLOG
Я закінчила Міжрегіональну Академію Управління Персоналом у Києві та здобула повну вищу освіту за спеціальністю «Психологія». Працюю в галузі психології з 2005 року. Маю п’ятнадцятирічний досвід роботи як психолог-консультант. Пройшла навчання з таких напрямів: основи когнітивно-поведінкової терапії, орієнтованої на роботу з травмами, терапія схем, а також «еріксонівський гіпноз». Брала участь у навчанні для психологів щодо психологічної реабілітації населення, яке постраждало внаслідок конфлікту. Проводжу індивідуальні консультації для дорослих та дітей від 12 років. Консультації проводжу українською та російською мовами.
Ukończyłam Międzyregionalną Akademię Zarządzania Personelem, Kijów i uzyskałam pełne wyższe wykształcenie na kierunku „Psychologia”. Pracuję w dziedzinie psychologii od 2005 roku. Posiadam piętnastoletnie doświadczenie jako psycholog-konsultant. Ukończyłam szkolenia z zakresu: podstaw terapii poznawczo-behawioralnej ukierunkowanej na traumę, terapii schematów oraz „hipnozy ericksonowskiej”. Brałam udział w szkoleniu dla psychologów dotyczącym psychologicznej rehabilitacji ludności poszkodowanej w wyniku konfliktu. Udzielam indywidualnych konsultacji osobom dorosłym oraz dzieciom od 12. roku życia. Prowadzę konsultacje w języku ukraińskim i rosyjskim.

Katarzyna Strużyńska – PEDAGOG, SOCJOTERAPEUTA
Studia licencjackie o kierunku: Pedagogika specjalna – resocjalizacja, ukończyłam na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Tytuł magistra zdobyłam w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku, kończąc kierunek Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką uzależnień. W między czasie ukończyłam studia podyplomowe: socjoterapia i praca z grupą na Uniwersytecie Gdańskim w Gdańsku.
Brałam udział w licznych szkoleniach dających mi nowe możliwości w pracy wychowawczej.
Od dziesięciu lat jestem wychowawcą w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Gdańskim Domu Integracyjno-Rodzinnym. Praca z dziećmi i młodzieżą jest moją pasją, spełniam się na polu zawodowym. W pracy z młodym człowiekiem stawiam na jego Rozwój emocjonalny i społeczny, na Zmiany, które bywają trudne choć tak istotne na przebieg procesu dojrzewania, wkraczania w dorosłe życie. Ważna jest dla mnie otwarta Komunikacja i wyrażanie Emocji. Wszystko to, wspierane jest przeze mnie poprzez całkowitą Akceptację drugiego człowieka.

Katarzyna Szubert – FIZJOTERAPEUTKA, DIETETYCZKA, COACH KOGNITYWNY
Ukończyłam studia magisterskie z Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz studia podyplomowe z Dietetyki i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.
Praca z człowiekiem i ciałem pokazała mi jak równie ważny jest aspekt psychologiczny, dlatego ukończyłam Psychologię Doświadczeń Subiektywnych – Psychosomatyka oraz Coacha Kognitywnego w Bennewicz Instytut Kogniwistyki.
Zajmuje się Fizjoterapią psychosomatyczną; to potrzebna dziedzina fizjoterapii, która skupia się na leczeniu dolegliwości fizycznych, będących wynikiem problemów emocjonalnych i psychologicznych. W tej metodzie terapeutycznej łączy się elementy fizjoterapii, odżywiania i psychoterapii, co pozwala na kompleksowe podejście do pacjenta.

Joanna Obiedzińska – INSTRUKTOR ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH
Jestem osobą, której pasją jest poszerzanie wiedzy związanej z wewnętrznym pięknem i poszukiwaniem harmonii jako podstawy egzystencji. Od zawsze charakteryzowała mnie empatyczna postawa i chęć niesienia „dobrego słowa” oraz pozytywnej energii.
Swoją pasję kultywuje w pracy ateterapeutycznej poprzez sztukę wyrażoną w rysunku, intuicyjnym tańcu, śpiewie oraz dramie teatralnej.
W ramach własnej działalności propaguję zdrowy i twórczy styl życia oraz tlenoterapię.
Dodatkowo kierując się celem poszerzania samoświadomości pomagam kobietom odkryć ich piękno, niepowtarzalność i samoakceptację wprowadzając tematykę technik makijażowych i stylizacji.
Swoje zainteresowania odkryłam pozostawiając za sobą drogę praktyk celno-podatkowych oraz karno-skarbowych. Uważam, że każdy etap życia jest „szyty na miarę” jednak największym szczęściem jest realizowanie swoich marzeń i praca w biznesie, który jest „lekki jak piórko”.
Moją osobistą radością jest przyglądanie się osiągnięciom moich dzieci oraz korzystanie z dobrobytu wszelakich podróży.
Jestem pasjonatką natury, psów i kotów, intuicyjnego malowania i tańca bachata, a przede wszystkim poszerzania wiedzy (wśród innych osób „małych i dużych”) związanej z samorozwojem i akceptacją samego siebie.
Wykształcenie:
- pielęgniarstwo (w tym elementy psychologii i psychiatrii klinicznej),
- studia podatki i rachunkowość,
- studium makijażu,
- studium stylizacji,
- obecnie uczestniczka studiów arteterapii Ateneum w Gdańsku.